بیانیه در محکومیت حملات صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی

|   بیانیه‌ها

در پی هتک حرمت و حملات مکرر صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی علامه سید فضل الله بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه‌ ایشان از سکوت دنیای اسلام و جهان عرب اظهار شگفتی کردند. در بیانیه ‌ایشان آمده است:

بیانیه علامه سید علی فضل الله

درباره حملات مکرر صهیونیست‌ها به مسجد الاقصیدر پی هتک حرمت و حملات مکرر صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی علامه سید فضل الله بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه‌ ایشان از سکوت دنیای اسلام و جهان عرب اظهار شگفتی کردند. در بیانیه ‌ایشان آمده است:در برابر اقدامات دشمن صهیونیستی اعم از هدف قرار دادن مسجد الاقصی و حرمت نمازگزاران و نگهبانان مسجد، ادامه دادن به تجاوزات و یورش‌ها، هتک حرمت و تخریب وسایل داخل مسجد، اتخاذ موضع محکومیت کفایت نمی‌کند. این اقدامات در راستای توطئه صهیونیستی بوده و چیز تازه‌ای نیست. هدف از این حملات، تخریب مسجد الاقصی و در نهایت یهودی کردن کامل قدس و فلسطین است.

ایشان با اظهار شگفتی از سکوت دنیای اسلام و جهان عرب در برابر یوش رژیم صهیونیستی اظهار داشتند که مشغول بودن دنیای اسلام و جهان عرب به مشکلات داخلی، توجیه‌گر این سکوت نیست.

ایشان با تقدیر از دلیری مدافعان مسجد الاقصی، خواستار حمایت همه جانبه از آنان برای تقویت ایستادگی‌شان در حفاظت از مقدسات و پشتیبانی از آنان در برابر این یورش منظم شدند. یورشی که هدف آن، از بین بردن پیشینه اسلامی و سیمای فلسطین است.

ایشان از دولت‌ها و ملت‌های اسلامی و عربی خواستند که به مسئولیت خود در قبال مقدساتشان عمل کنند و از همه مردم و گروه‌های سیاسی فلسطینی خواستند که متحد شوند، در برابر دشمن صهیونیستی ابتکار عمل را به دست بگیرند و چنددستگی را از میان بردارند. به این ترتیب توانایی‌شان برای مقابله به توطئه یهودی‌سازی دشمن تقویت خواهد شد.

دفتر رسانه‌ای علامه سید علی فضل الله

بیروت؛ ۱ ذو الحجّة ۱۴۳۶ هـ برابر با ۹/۱۴/۲۰۱۵ م