بیانیه در مورد توافق هسته ای ایران و غرب

|   بیانیه‌ها

علامه سید علی فضل الله با صدور بیانیه‌ای توافق هسته‌ای میان ایران و دولت‌های 1+5 را ستود. وی در این بیانیه اظهار امیدواری کرد که این توافق باعث ایجاد رابطه متوازنی میان شرق و غرب شود. در این بیانیه آمده است:

بیانیه علامه سید فضل الله درباره توافق هسته‌ای میان ایران و غربعلامه سید علی فضل الله با صدور بیانیه‌ای توافق هسته‌ای میان ایران و دولت‌های 1+5 را ستود. وی در این بیانیه اظهار امیدواری کرد که این توافق باعث ایجاد رابطه متوازنی میان شرق و غرب شود. در این بیانیه آمده است:

این توافق را تبریک می‌گوییم. توافقی که جمهوری اسلامی ایران در آن توانست سال‌ها در برابر تحریم و فشارها ایستادگی نماید و برنامه هسته‌ای خود را به دنیا بقبولاند. برنامه‌ای که هدف ایران از آن صلح‌آمیز است، نه نظامی.

امیدواریم که این توافق رابطه متوازنی میان شرق و غرب ایجاد نماید، شرایط مناسبی برای گفتگوی منطقه‌ای میان دولت‌های عربی و اسلامی فراهم سازد و بسیاری از پرونده‌های موجود در منطقه را که باعث تنش‌ها، تشنجات، فتنه‌ها و جنگ‌ها شده است، حل و فصل کند.

این دستاورد تاریخی را به رهبری، دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گوییم. خواست ما این است که این تجربه اسلامی در این کشور تثبیت شود تا به الگوی اسلامی پیشرفته‌ای تبدیل گردد.

مؤسسه علامه مرجع سید محمد حسین فضل الله(ره)

بیروت؛ 27 رمضان 1436 هـ برابر با 14/7/2015 م