بیانیه در محکومیت انفجار مسجد امام صادق(ع) کویت

در پی بروز انفجار انتحاری در مسجد امام صادق(ع) منطقه الصوابر کویت، علامه سید علی فضل الله بیانیه‌ای صادر کرد. در بیانیه‌ ایشان چنین آمده است:

بیانیه علامه سید علی فضل الله در محکومیت انفجار مسجد امام صادق(ع) کویتدر پی بروز انفجار انتحاری در مسجد امام صادق(ع) منطقه الصوابر کویت، علامه سید علی فضل الله بیانیه‌ای صادر کرد. در بیانیه‌ ایشان چنین آمده است:

هدف قرار دادن ددمنشانه مؤمنان نمازگزار در روز جمعه و در ماه رمضان، نشانه دیگری است بر ماهیت براندازانه و خون‌ریز بودن روشی که با حرمت‌های دینی و اخلاقی میانه‌ای ندارد و حرمت ماه و خانه خدا را نگه نمی‌دارد.

ما این جنایت سبعانه را هدف قرار دادن ثبات این کشور می‌دانیم. کشوری که نمونه‌ای برای همزیستی میان طیف‌های مختلف مردم است و همیشه طلایه‌دار اعتدال، میانه‌روی و توازن در عرصه‌ها و داشتن دست خیر برای همه بوده است.

در عین حال که همبستگی مردم کویت و ایستادگی متحد آنان را در برابر این طرح خونین خطرناک می‌ستاییم، از آنان می‌خواهیم که صفوف خود را برای مقابله با فتنه‌هایی که می‌خواهند مانند سایر کشورهای اسلامی و عربی در این کشور نیز به راه بیندازند، یکپارچه کنند.

این مصیبت را صمیمانه به خانواده شهدا و دولت و ملت کویت تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند می‌خواهیم که شهدا را با رحمت واسعه خویش در برگیرد و در بهشت وسیع خویش مأوا دهد و به همه مجروحان لباس عافیت بپوشاند.

دفتر رسانه‌ای علامه سید علی فضل الله

بیروت؛ 9 رمضان 1436هـ برابر با ٢٦/٦/٢٠١٥ م